Jak brygadzista powinien zarządzać podległym zespołem?

Powinien Gamma Zaplecza 377.jpg

Brygadzista to osoba zajmująca się odcinkiem produkcji i zespołem na nim pracującym. W który klucz ma on tak w zasadzie cieszyć się takim zespołem? Co tu jest szczególnie istotne? Kim taki brygadzista powinien być dla swoich pracowników?

1) osobą cenioną z uwagi na myśl oraz doświadczenie

Przede wszystkim, pracownicy powinni widzieć w danej osobie kogoś, kto pomoże im tak zorganizować pracę, aby wszystko przebiegało bezpiecznie. Generalnie rzecz ujmując, zakład produkcyjny to nie jest miejsce, które tak jak biuro, w istocie nie stwarza żadnych zagrożeń.

W domu produkcyjnym niestety bardzo szybko może trafić do różnych naprawdę nieprzyjemnych wypadków. Dlatego też mistrz produkcji musi być osobą doświadczona, która doskonale wie, jak zorganizować pracę, jak wdrożyć do niem wszystkie młode osoby, w jaki sposób zadbać o ogólne bezpieczeństwo.


Na blogu: https://www.stowarzyszeniemk.edu.pl/


Powinna to być też osoba, która potrafi wypatrzyć talenty, dać każdemu taką pracę, w jakiej naprawdę najlepiej się on sprawdzi.

Dlatego też zasadniczo warto inwestować w szkolenia dla brygadzistów, które właśnie skupiają się na takich aspektach bezpieczeństwa.

2) mistrza

To też nie wszystko. Bardzo ważne są bowiem także szkolenia dla kierowników takie jak szkolenie agile, czy scrum szkolenie. Okazało się bowiem, że taki kierownik produkcji tak naprawdę także spełnia wiele zadań scrum mastera. Jest w zasadzie nieco lokalnym mistrzem. O co tutaj tak naprawdę chodzi?

Otóż brygadzista musi umieć rozsądzać spory, łagodzić nastroję, dbać o właściwą atmosferę podczas pracy. to jeszcze ta osoba, która motywuje, gani, chwali, pokazuje błędy. To wszystko musi on tak robić, aby nie wzbudzać niepotrzebnie zazdrości, lecz żeby w świecie w dalszym ciągu panowała zgodna atmosfera. Słowem, musi mieć duże zdolności interpersonalne i cieszyć się szacunkiem.

3) łącznika pomiędzy nimi a zarządem firmy, przedstawiciela, któremu ufają

Na koniec warto jeszcze zainwestować w szkolenie dla mistrzów, rozwijające zdolności negocjacji i rozmowy.

strony
Author: Dezyderia

Dodaj komentarz